Logo
Fernando Alonso

Webber przestrzega Alonso przed łączeniem F1 i 24h Le Mans

Fernando Alonso popełnia błąd chcąc wystartować w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, gdy jeszcze jeździ w Formule Jeden.

Tak twierdzi Mark Webber, zwycięzca dziewięciu zawodów F1, były mistrz świata w wyścigach długodystansowych i przyjaciel Hiszpana.

Fernando Alonso Fernando Alonso w Toyocie LMP1

Alonso w styczniu weźmie udział w dobowych zawodach Daytona, które mają być dla niego rozgrzewką przed debiutem w 24h Le Mans. 36-latek prawdopodobnie spróbuje sił w tegorocznej edycji najważniejszego wyścigu długodystansowego świata za sterami testowanej pod koniec ubiegłego roku Toyoty LMP1. Choć jeszcze nie zostało to potwierdzone.

Webber odradza koledze łączenia startów w wyścigach F1 - w których nadal ma nadzieję zdobyć trzeci tytuł - z próbą wygrania najbardziej prestiżowej rundy Długodystansowych Mistrzostw Świata (WEC). Jak tłumaczy, obydwie serie w dzisiejszych czasach wymagają zbyt wiele uwagi, by można było je ze sobą udanie godzić.Spytany w wywiadzie dla włoskiego serwisu Automoto.it, czy Alonso robi dobrze łącząc jazdę bolidem Formuły 1 i prototypami, Australijczyk odpowiedział: „Nie, to błąd".
Fernando Alonso w bolidzie F1 Mark Webber
„To dwie zupełnie różne rzeczy, pochłaniają bardzo dużo wysiłku psychicznego. Jeżeli startujesz w F1, nie możesz sobie pozwolić na pewne rozproszenia uwagi. Mówię to po przejechaniu sezonu i wystartowaniu w Le Mans. Nie zrobiłbym tego na miejscu Fernando".
Nico Hulkenberg w Porsche LMP1 Nico Hulkenberg
„Albo postanowi wystartować w Le Mans porządnie i skupi się na tych zawodach, będzie pracował nad występem w nich z trzytygodniowym wyprzedzeniem i maniakalną koncentracją - nie zapominając o reszcie roku - albo może boleć. Dziś F1 jest tak specjalistyczna, że nie zostawia ci wolnej przestrzeni".


Gdy przypomniano mu, że Nico Hulkenberg w 2015 roku choć był zajęty Formułą Jeden wygrał 24h Le Mans za pierwszym podejściem, Webber dodał: „On jeździł w F1 dla drugorzędnego zespołu, nie ciążyła na nim taka sama presja. Jednocześnie w Le Mans reprezentował team, który był na szczycie. To bardzo upraszcza sprawę".

„Ale i on na końcu był wyniszczony".


2018-01-09 - G. Filiks

4

Komentarze do:
Webber przestrzega Alonso przed łączeniem F1 i 24h Le Mans

haha 2018-01-09 11:54

a jaka presja ciąży na Alonso od 4 lat? dojechanie do mety?W tym sezonie też nie powalczy o tytuł , co najwyżej o podium w wyscigu.A czemu w ogóle Alonso szuka wyzwań?-bo to topowy zawodnik ,który zawsze walczył o tytuł, presja wyniku to dla niego chleb powszedni,on właśnie odczuwa głód presji/ Co do Hulka właśnie po wygraniu leMans zanotował najlepsze wyniki w sezonie w F1

Van Basten 2018-01-10 10:25

Niech startuje id**, skończy tak jak nasz id**

rogerus72 2018-01-11 10:51

@Van Basten - nie dorastasz nawet do pięt tym, których bezpodstawnie obrażasz. Szkoda, że nie można takiego buca jak ty podać do sądu. Jakbyś beknął od uja kasy za obrażanie takich ludzi, to cienko byś potem śpiewał.

cj 2018-01-19 17:26

..@rogerus72-popieram Twoje stanowisko..ciekaw jestem czy ten osobnik wie kto to jest Van Basten..?