Logo
Szczegóły ostatnich testów Kubicy

Ostatnie testy Kubicy poddane szczegółowej analizie

Po ostatnich testach Roberta Kubicy w Formule 1 dyrektor techniczny Williamsa - Paddy Lowe podkreślał, by nie wyciągać wniosków z samych czasów okrążeń. Brytyjski magazyn Motor Sport przeanalizował występ Polaka w dwudniowych zajęciach na torze Yas Marina w Abu Zabi w oparciu o większą ilość informacji.

Kubica pojechał w Zjednoczonych Emiratach Arabskich najszybciej spośród trzech kierowców, który poprowadzili bolid Williamsa, mimo tego jego czasy na pierwszy rzut oka nie olśniły.

Szczegóły ostatnich testów Kubicy Szczegóły ostatnich testów Kubicy

Najlepszy rezultat naszego rodaka okazał się prawie o sekundę gorszy od wyniku Felipe Massy z rozegranych cztery dni wcześniej kwalifikacji do GP Abu Zabi. Artykuł Motor Sport autorstwa cenionego bywalca padoku Marka Hughesa wyjaśnia, dlaczego choć nie jest rozjeżdżony i nie zna aktualnych bolidów czy opon Pirelli, Kubica prawdopodobnie był w stanie pojechać znacznie szybciej.

Po pierwsze, 32-latek używał wysłużonego silnika, którego osiągi zostały poważnie ograniczone. Robert podobno twierdził, że samochód ma nie więcej mocy niż bolid Renault, którym jeździł na testach po GP Węgier.

Po drugie, nie mógł zmienić ustawień auta i dopasować ich do swoich preferencji. Ponoć narzekał na podsterowność.
Szczegóły ostatnich testów Kubicy Szczegóły ostatnich testów Kubicy
Po trzecie, na kluczowym przejeździe przegrzał opony i "nie złożył" poprawnego okrążenia. O ile całe kółko było najszybsze ze wszystkich w jego wykonaniu, o tyle pokonując je nie pobił swoich rekordów w poszczególnych sektorach toru.

Motor Sport jednocześnie informuje, że Kubica poradził sobie świetnie względem Massy na długich przejazdach. Patrząc na jego pierwszy "stint" we wtorek rano, jechał szybciej niż Brazylijczyk na początku wyścigu średnio o 0,6 sekundy na okrążeniu. Niemniej jednak również tutaj w grę wchodzi szereg czynników, które pomagały lub przeszkadzały jednemu i drugiemu. Ale po wzięciu ich pod uwagę Robert podobno wciąż górował tempem nad Felipe.
Szczegóły ostatnich testów Kubicy Szczegóły ostatnich testów Kubicy
Z drugiej strony, także sprawdzany w Abu Zabi przez słynną stajnię Siergiej Sirotkin miał wypaść na długich przejazdach nawet jeszcze nieco lepiej niż Kubica. Artykuł sugeruje, że Rosjanin mógł skorzystać na ustawieniu mu bolidu w oparciu o wskazówki przekazane przez Polaka.

„Czy Kubica nadal jest faworytem do fotela? Prawdopodobnie (zakładając, że da się rozwiązać problemy w sferze papierkowej związane ze strukturą wypłat i zwrotem ubezpieczenia). Ale jak na ironię testy w Abu Zabi prawdopodobnie bardziej dodały znaków zapytania niż udzieliły odpowiedzi, jeszcze bardziej utrudniając decyzję Williamsowi".
- podsumowuje Motor Sport.
Szczegóły ostatnich testów Kubicy Szczegóły ostatnich testów Kubicy

2017-12-06 - G. Filiks

10

Komentarze do:
Ostatnie testy Kubicy poddane szczegółowej analizie

markidwa 2017-12-06 14:40

Im dłużej to trwa to wydaje mi się że fotel się bardziej oddala

Miki Lauda 2017-12-06 15:11

http://sokolimokiem.com/po-testach-przed-decyzja/

ekwador15 2017-12-06 15:44

Napisane, że Robert nie mógł ustawić auto pod siebie, stąd jeden z powodów tego słabszego czasu, a pozniej ze Rosjanin skorzystal na lepszych ustawieniach Kubicy i stad wypadl lepiej

adam 66 2017-12-06 15:47

williams poluje pewno na ruską kasę, i ma gdzieś prędkość kierowcy, tylko stan konta kierowcy!!!! Stroll najlepszym przykładem

haha 2017-12-06 16:29

porównywanie tempa Massy z wyścigu i Kubicy z testów jest kompletną bzdurą.Massa jechał bolidem ustawionym pod siebie ale nie wiadomo czy mial czysty tor czy jechał za kimś.Z kolei Kubica nie miał bolidu ustawionego pod siebie i skręcony silnik, no to jak moźna cokolwiek porównać , nawet w stosunki do Sirotkina..Dopóki nie przejedzie jednego weekendu GP ,dopóty nic nie będzie wiadomo ,jakie ma tempo ,czy ma problemy fizyczne itd.Trzeba było zaliczyć testy w Renault i tej całej szopki by nie było.Williams podobnie jak każdy prywatny mały team szuka pieniędzy , bo cała kasę z nagród i sponsorów zgarniają najwięksi

Vettel to cienias 2017-12-06 18:06

Gdybyś choć trochę interesował sie Kubicą poza tym co wyczytasz na tym portalu to byś wiedział o co chodziło z Renault tępy buraku a nie wypisywał wszędzie swoje bzdury.

Humonguos 2017-12-06 21:08

Poddają analizie, przetwarzają cyfrowo i podobno będzie DLC do F12017 do nowego "wyzwania w grze - zdubluj 10-krotnie zawodnika w wyścigu trwającym 10 okrążeń" hahahahahahahahaha

Borat 2017-12-06 23:30

Czyli tłumacząc na polski jest przeciętnie.

markidwa 2017-12-07 09:36

Jak wezmą Roberta to kupujemy Martini i używamy tylko REXONY

Info 2017-12-07 10:20

Dzisiaj dowiemy się kto jest drugim kierowcą :-) Dzisiaj są urodziny Kubicy i temu dzisiaj. Potwierdzone info Pozdrawiam.