Logo
Nowy bolid Williamsa bardzo agresywny

Nowy bolid Williamsa bardzo agresywny

Felipe Massa powtarza, że Williams może mieć konkurencyjniejszy bolid w sezonie 2018 Formuły 1. W najnowszym wywiadzie Brazylijczyk opowiada o bardzo agresywnym wyglądzie samochodu.

Nowy bolid Williamsa bardzo agresywny Nowy bolid Williamsa bardzo agresywny

„Widziałem nowy bolid w tunelu aerodynamicznym i zobaczyłem tak wiele zmian. Wyglądają dość interesująco". - mówi były wicemistrz świata portalowi Motorsport.com.

„Wszyscy pracują. Może przyjdzie pierwszy wyścig i każdy będzie miał wiele różnych zmian w samochodzie".

„(Ale) Ten bolid wygląda dużo agresywniej. Bardzo się różni wyglądem, więc wierzę, że może Williams jest w stanie się poprawić".
Nowy bolid Williamsa bardzo agresywny Nowy bolid Williamsa bardzo agresywny
Massa już nie będzie miał okazji ścigać się szykowanym wozem. Po sezonie 2017 opuścił F1. Faworytem do zastąpienia go długo był Robert Kubica, jednak Williams potem zwrócił się w stronę Siergieja Sirotkina i jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom już postawił na Rosjanina.
Nowy bolid Williamsa bardzo agresywny Nowy bolid Williamsa bardzo agresywny
Lowe liczy na "duży postęp"

Pracami nad nowym bolidem Williamsa kieruje pozyskany przez zespół niecały rok temu słynny Paddy Lowe, który wcześniej był guru technicznym przewodzącego stawce Mercedesa. Brytyjczyk ma nadzieję na istotny krok naprzód stajni z Grove.

„Ludzie są bardzo zajęci przygotowując ten pojazd".
- tłumaczy. „Jest wiele do zrobienia i niektóre rzeczy robimy niestety trochę późno".

„Tak więc nasi ludzie muszą naprawdę pracować bardzo ciężko przez najbliższe 2-3 miesiące. Ale robimy dobre rzeczy i liczymy na duży postęp w porównaniu do samochodu z sezonu 2017".


Jednak nawet gdyby nowy bolid Williamsa był konkurencyjniejszy od ostatniego, teamowi może być trudno nawet utrzymać 5. miejsce w klasyfikacji generalnej konstruktorów. Wszyscy spodziewają się, że największy progres z ekip środka stawki zrobią McLaren oraz Renault - i przypuszczalnie to te zespoły będą prowadzić peleton za plecami Mercedesa, Ferrari oraz Red Bulla.

2018-01-06 - G. Filiks

9

Komentarze do:
Nowy bolid Williamsa bardzo agresywny

jarow1 2018-01-06 16:20

Williams wybrał kase czyli sirotkina i strola to sa leszcze i dobrze bedzie łatwiej typowac .

Widać Kubica 2018-01-06 17:00

dawał za mało. A co do nowego auta to po wyglądzie nie ma co oceniać. Może będzie lepszy ale i tak z tyłu za RB Mercem i Ferrari.

Humonguos 2018-01-06 21:21

Jak to dobrze że wygrała kasa, młodość oraz ogromny talent Sirotkina, brawo Williams.

ABT 2018-01-07 02:32

Widać Massa nie traci nadziei że w tym sezonie będzie mógł nadal pracować dla Williamsa co widać po tonie jego komentarzy. Jeśli Sirotkin nie będzie miał zapowiadanego wsparcia finansowego to Felipe może dostać swoją trzecią szansę.

klemens 2018-01-07 11:12

Jak znam życie i ten naród na wschodzie to sowiet nigdy nie był dobrym kierowcą chyba że w trzy kołowym motocyklu.

michał 56 2018-01-07 22:19

Bez żarów!!!! ferrari mercedes red bull to inna liga, potem są renault force india toro rosso i haas. mclaren nie wiadoma a williams dno

sunset 2018-01-07 22:23

Co Williamsowi po agresywnym bolidzie skoro będzie miał Sirotkina (o ile go wybrali na kierowce) Siergiej ma niestety zadatki na Pietrova i w 1 zakrecie rozbijał bolid. Jeszcze byłaby kupa śmiechu jakby kasa z Rosji nie dotarła na czas. Wtedy co...na kolanach do Massy by wrócił..?

aksloP 2018-01-08 08:05

Co ma agresywny wygląd do osiągów samochodu? Może niech na czerwono pomalują to będzie jeszcze szybszy ;-)

Tonny7 2018-01-09 02:03

No pewnie, z protegowanym putina za kierownicą musi być agresywny niczym zzsr