Logo
Mercedes modyfikuje cały silnik w F1 na sezon 2018

Mercedes modyfikuje cały silnik w F1 na sezon 2018

Silnik Mercedesa w Formule 1 będzie "mniej więcej cały nowy" w sezonie 2018, zapowiedział odpowiedzialny za niego Andy Cowell.

Chociaż rywale robią co mogą, by rzucić wyzwanie mistrzom świata, ich hybrydowa jednostka napędowa cały czas pozostaje najlepsza ze wszystkich. Motor niemieckiej marki niewątpliwie jest już mocno dopracowany, ale Cowell i jego współpracownicy w dziale silnikowym chcąc utrzymać przewagę nad konkurencją dalej wyciskają kolejne cząstki osiągów. Choćby najmniejsze. W poszukiwaniu ich dopieszczają wszystko co się da.

Mercedes modyfikuje cały silnik w F1 na sezon 2018 Mercedes modyfikuje cały silnik w F1 na sezon 2018

„Mniej więcej cały nowy". - powiedział Cowell portalowi Motorsport.com opowiadając jaki silnik wstawi Mercedes do nowego bolidu.

„(...) Mamy pomysły, jak poprawić moc. (...) Mamy pomysły na zmniejszenie tarcia właściwie w każdym obszarze jednostki napędowej, albo strat w systemach elektrycznych".

„(...) Kiedy przychodzi czas na złożenie nowej koncepcji na następny sezon, mamy całą masę nowych idei. Wiele z nich dają małe, marginalne zyski w już dobrze dopracowanych obszarach. (...) Wciąż da się ulepszać ten silnik. Jest do znalezienia mnóstwo marginalnych zysków, 5-milisekundowych".
Mercedes modyfikuje cały silnik w F1 na sezon 2018 Mercedes modyfikuje cały silnik w F1 na sezon 2018
„Są też miłe niespodzianki, gdy myślałeś, że zyskałbyś 2 kW idąc na północ, a to południe daje ci taki zysk. Chodziło o wykonywanie tych świetnych eksperymentów. To dlatego ważny jest obiekt testowy. Musisz myśleć o tym, co próbujesz zbadać, ale potrzebujesz bardzo imponującej hamowni z niesamowitymi czujnikami i dobrej metodologii testowej, by rzeczywiście odnaleźć te zyski i wyłapać je ze zgiełku ogólnych testów".
- dodał.
Mercedes modyfikuje cały silnik w F1 na sezon 2018 Mercedes modyfikuje cały silnik w F1 na sezon 2018

2018-01-09 - G. Filiks

2

Komentarze do:
Mercedes modyfikuje cały silnik w F1 na sezon 2018

RADO82 2018-01-09 18:59

Stawiam na "bicie piany" i chęć przestraszenia rywali żeby tamci MOŻE zaczeli za bardzo kombinować i co za tym idzie popełnić błedy .... Poza tym dziennikarze powinni wiedziec dlaczego merc to robi .. BO W MERCU ZAUWAŻYLI (i się do tego kilka tyg temu przyznali!!) ŻE ich pomysł z najszerszym i najdluzszym bolidem BYŁ NIETRAFIONY a uratował ich SILNIK . Teraz zwezaja i skracaja bolid ale to nie łatwe bonp temperatury "nie te same" - moze powodowac wiecej awarii .. zobaczymy:-) J alicze na to że cos im jednak nie wyjscie ... w mojej prywatnej ocenie wolalbym zeby Ferr walczylo z RB a merc ich gonił , a tak dla odmiany :-) poza tym nie lubie kibować wygrywajacym a "słabszym" , ale wiem że są fani którzy sa fanami sukcesu , wiec kibicuja tylko tym co wygrywaja - żeby sami sie lepiej pcozuli ze to ci ktorym kibicuja wygrywaja (choć się do tego nie przyznają bo nawet tego nie łapią co niektórzy) , taka mała megalomania niektórych ... dlatego kibucuję takż Mclarenowi i Alonso ! mam nadzieje ze w odbija sie nareszcie do dna bo szkoda takiego talentu F1 jak Alonso ...

Wow 2018-01-10 06:59

Niema to jak rozpisać sie o oczywistych sprawach i przygrać nieskazitelnego.