Logo
Kwiat kierowcą rozwojowym Ferrari

Kwiat kierowcą rozwojowym Ferrari

Daniił Kwiat utrzymał się w Formule 1. Rosjanin nie będzie startował, ale dostał rolę kierowcy rozwojowego w Ferrari.

23-latek nie dokończył ostatniego sezonu, tracąc miejsce w zespole Toro Rosso.

Kwiat kierowcą rozwojowym Ferrari Kwiat kierowcą rozwojowym Ferrari

W tej sytuacji próbował zdobyć na 2018 rok wolny fotel w Williamsie - podobnie jak Robert Kubica - ale według nieoficjalny doniesień mediów brytyjska ekipa postawiła na innego Rosjanina, Siergieja Sirotkina.

Teraz okazało się, że mimo tego F1 jeszcze nie jest dla Kwiata zamkniętym tematem.

Po związaniu się z Ferrari będzie prawdopodobnie pracował dla słynnej stajni w symulatorze. Być może zostanie też wystawiony na jakichś testach na torze.

Kwiat w swojej karierze jeździł już dla seniorskiego teamu Red Bulla, zdobył dwa podia i w 2015 roku wygrał wewnątrzzespołowy pojedynek z Danielem Ricciardo. Jednak po degradacji i znalezieniu się z powrotem w Toro Rosso był cieniem samego siebie.

2018-01-10 - G. Filiks

4

Komentarze do:
Kwiat kierowcą rozwojowym Ferrari

Artysta 2018-01-10 20:49

No nie odczepi się sku rwysyn za ch** a xdddddd

Humonguos 2018-01-10 21:51

Genialne posuniecie ponieważ Ferrari w Rosji sprzedaje się jak "gorące bułeczki", jest tam bardzo dużo bogatych oligarchów. Zapewne znów Wspaniały Prezydent Putin położył odpowiednią sumę na stół by tym razem przekonać Ferrari, Wspaniały Prezydent dbający i wspierający swoich rodaków w F1.

B.U.S. 2018-01-11 01:55

Paskuda.. gdzie nie spojrzysz tam tkwi.. zagląda w okna, puka do drzwi..

haha 2018-01-11 13:17

Żadna niespodzianka-Ferrari zatrudnia do symulatorów kierowców którzy tracą fotel: Guttierez,Vergne po to by pokazali co i jak wyglądało w ich teamie,zawsze jakieś małe tajemnice konstrukcji rywali sie przydadzą