Logo
Kubica czeka na decyzję Williamsa

Kubica czeka na decyzję Williamsa

Robert Kubica wciąż oczekuje na decyzję Williamsa, czy dostanie upragniony fotel w zespole na sezon 2018 Formuły 1.

Polak starający się o powrót do mistrzostw po siedmiu sezonach przerwy w startach, ma za sobą trzy testy ze słynną ekipą i uchodzi za faworyta do objęcia w niej posady zwolnionej przez Felipe Massę.

Kubica czeka na decyzję Williamsa Kubica czeka na decyzję Williamsa

Williams jest już jedynym teamem, który nadal nie podał swojego składu kierowców na przyszły rok.

Stajnia cały czas trzyma w niepewności zarówno fanów, jak i samego Kubicę.

„Myślę, że będziemy wiedzieć co się wydarzy, kiedy ja się o tym dowiem. Teraz nie wiem". - powiedział nasz rodak w rozmowie z ESPN podczas niedzielnej gali Autosport Awards w Londynie.

„Wcześniej dostałem szansę od Renault, potem od Williamsa. Chciałbym podziękować im za to".
Kubica czeka na decyzję Williamsa Kubica czeka na decyzję Williamsa
„Jakikolwiek będzie finał tej historii, było dobrze spróbować. Sądzę, że to co osiągnąłem w tym roku jest niesamowite. Oczywiście kiedy jesteś blisko celu, chciałbyś zrobić ten ostatni krok, ale nie zależy to ode mnie. Myślę, że zrobiłem w tym roku dosyć dużo, aby dopiąć swego".
Kubica czeka na decyzję Williamsa Kubica czeka na decyzję Williamsa
„Poczekajmy i zobaczmy, jak będzie".
- dodał z uśmiechem.

Williams przyjmie Kubicę w fabryce

Williams zaplanował na ten tydzień spotkanie z Kubicą w swojej fabryce.

Robert ma pojawić się w siedzibie zespołu w Grove, aby omówić swój występ na testach opon przeprowadzonych po finałowym GP tegorocznego sezonu w Abu Zabi.

Podobną wizytę złoży stajni Siergiej Sirotkin.

Poinformowała o tym wczoraj rzecznik prasowa ekipy.

2017-12-05 - G. Filiks

13

Komentarze do:
Kubica czeka na decyzję Williamsa

blady kic 2017-12-05 12:15

ta niewiedza juz mnie tak meczy

Fan Wyborga 2017-12-05 12:24

@blady kic To lepiej nie wchodź na wp sportowe fakty, onet sporty itp. 1/3 "informacji" to fake news o Kubicy.

haha 2017-12-05 14:22

a ja wyczytałem że Kubica w tym tygodniu będzie jeszcze testowany w symulatorze Williamsa.Czyli nie przekonał ich,słabo to wygląda ,jest niegotowy,potrzebuje czasu za kierownicą.Dlatego Renault go nie wzieło bo potrzebowali kierowcy na teraz za Palmera.,gotowego do walki.Skład Renault na 2018 to miał być HUL-KUB ,po to go testowali na Węgrzech ,by poznał bolid i od Belgii zastąpił Palmera.Ale Kubica testy oblał i szukali na gwałt kogoś innego ,padło na Sainza.Skład STR na 2018 miał być SAI-GAS uczący sie od Hiszpana,po jego odejściu z kolei STR szukało na gwałt kierowcy ,wytrzasneli znikąd starego jak na STR HAR. Jednym słowem Kubica rozwalił składy dwóm zespołom.Widać że Williams tego błędu nie chce popełnić i szukaja zastepstwa za niego w postaci Sirotkina. Ja cały czas obstawiam że obaj będą jeździć ,Sirotkin na początku może do połowy sezonu a Kubicy dadzą czas by doszedł do formy

Humunguos 2017-12-05 15:44

Powiem tylko,jesteś idiotą.

BW 2017-12-05 16:47

oczekiwanie jest męczące. Ta niewiedza sprawia że człowiek zastanawia się czy Robertowi się uda. Nawet z jego wypowiedzi wydają się jakby sam wiedział, że może nic nie wyjść. Byłoby szkoda, ale brak wiadomości traktuję jak dobrą wiadomość, że może jednak. Choć jak to Kubek mówił: chcesz mieć przyjaciela w F1 to psa sobie kup. Sam wie, że może się poprawić jak bardziej okiełzna nowe ogumienie i bolid.

Nico 2017-12-05 18:08

Wiliams to zespół bez przyszłości tak jak Renault,trzymają wszystko w tajemnicy zakaz wywiadów itp.smiechu warte,to gowniany zespół i już nigdy nie będzie na szczycie,a zachowują sie jakby byli mistrzami nie wiadomo jakimi,Kubica niech da sobie spokój z ta f1,tam rządzą tylko pieniądze,jestem pewien ze Wiliams nie da szansy Kubicy, tak jak i Renault,jak Ferrari odejdzie z f1 to już po tym głupkowatym cyrku

edmund 2017-12-05 19:35

7 grudnia wszystko sie wyjasni

To samo 2017-12-05 19:57

chciałem napisać, bedzie to najlepszy prezent urodzinowy jaki kiedykolwiek dostał.

Humonguos 2017-12-05 19:58

Kubica dostał pracę jako kierowca w Williamsie!!! ... będzie prowadził teamowego tira Williams F1 hahahahahaha

BW 2017-12-05 20:23

nie sądzę żeby Williams robił sobie coś z urodzin Roberta. 7grudnia im nic nie znaczy. Tam liczy się kasa i wyniki jak w korporacji i tyle. Poczekajmy i zobaczymy.

sunset 2017-12-06 00:36

haha: Sainz był wcześniej na celowniku Renault. Jeszcze dodatkowo Prost na niego nalegał a i silniki zrobiły swoje ps. Sirotkina mógł podsunąc sam Robert bo testował z nim bolid w Renault z 2012r

haha 2017-12-06 16:42

sunset ; przeanalizuj chronologie wydarzeń .Silniki nie miały nic do rzeczy ,McLaren dopiero po Belgii i Monzy podjął decyzję o rozstaniu z Hondą,a Kubica miał jechać od Belgii.Zobacz w jaki sposób testowało go Renault-pełna symulacja weekendu wyścigowego z długimi niemal 40okr stintami.Tak się testuje kierowcę ,który ma przejechac nastepny wyścig.Sainz nie miał nic z tym wspólnego,jest tylko wypożyczony na rok ,a Renault od 2 lat szuka kierowcy lidera ,który pociągnie zespół i będzie walczył o podia i wygrane.I takim kierowcą przed wypadkiem był Kubica ,właśnie w Renault,znali go doskonale.Hulk jest tylko nr 2.Zobacz jak Renault spuściło obecnie z tonu,wcześniej mówili o walce o podia może wygraną w wyścigu w 2018 ,a potem walką o tytuły, a teraz chcą tylko odrabiać straty, jak zejdą z 1,5 sec na okr do 0,8 sec to będą zadowoleni.Bardzo liczyli na Roberta ,bo go doskonale znali ale Kubica był w tamtym momencie niegotowy do wyścigu ,nawet sam to powiedział.Chcieli go jeszcze potestować ale w trakcie sezonu nie było juz takiej możliwości dlatego puścili go z kontraktu

lewis hamilton 32 2017-12-06 17:33

homongous twój stary to tir a twoja stara to tirówka