Logo
Kopenhaga coraz bliżej wyścigu Formuły 1

Kopenhaga coraz bliżej wyścigu Formuły 1

Formuła 1 coraz bardziej przymierza się do rozgrywania Grand Prix w Danii. Wczoraj szef mistrzostw Chase Carey złożył wizytę w skandynawskim kraju.

Amerykanin spotkał się między innymi z duńskim ministrem przemysłu Brianem Mikkelsenem i obejrzał ulice Kopenhagi, na których od 2020 roku miałyby odbywać się zawody najlepszych kierowców wyścigowych świata.

Kopenhaga coraz bliżej wyścigu Formuły 1 Kopenhaga coraz bliżej wyścigu Formuły 1

„Jesteśmy bardzo podekscytowani szansą zgłębienia projektu potencjalnego wyścigu tutaj". - powiedział Carey mediom. „Mówiliśmy dużo o znaczeniu ścigania się w słynnych miejscach. Myślę, że Kopenhaga jest takim. To wspaniałe miejsce, które może promować Formułę 1, a także samą Danię i Kopenhagę".

„Nie chcę mówić, jak blisko jesteśmy realizacji tego, interesuje nas wiele miejsc na świecie. Niemniej jednak Kopenhaga to wyjątkowe miasto i jest okazja, aby coś osiągnąć, z korzyścią dla obu stron".
- dodał.

Dania jeszcze nigdy nie gościła wyścigu F1, w której aktualnie startuje jeden kierowca z tego kraju - Kevin Magnussen.
Kopenhaga coraz bliżej wyścigu Formuły 1 Kopenhaga coraz bliżej wyścigu Formuły 1

2018-01-11 - G. Filiks

3

Komentarze do:
Kopenhaga coraz bliżej wyścigu Formuły 1

Borowczyk. 2018-01-11 14:35

jaki tor psss ten cały herman go wymyślił ? haha

cwany 2018-01-11 14:56

Już chciałem napisać, że fajniej iż w Europie i blisko PL, niż znowu na pustyni. Jednak Kopenhaga jest o jeden most obok arabskiego Malmo - na pewno coś etniczni coś spróbują odwalić :/

... 2018-01-12 23:10

wg mnie do bani...