Logo

Gasly zadebiutuje w Race of Champions

Pierre Gasly zadebiutuje w przyszłym tygodniu w Race of Champions.

Francuz jest dopiero drugim po Sebastianie Vettelu aktywnym kierowcą Formuły 1 zapowiedzianym na tegoroczną edycję Wyścigu Mistrzów. Zawody odbędą się w dniach 19-20 stycznia na terenie toru imienia braci Rodriguez w Meksyku.

Podczas gdy Vettel wystąpi w Pucharze Narodów z Mickiem Schumacherem, Gasly stworzy parę z Loicem Duvalem, który ma na koncie m. in. mistrzostwo świata w wyścigach długodystansowych i wygraną w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Dla Duvala również będzie to pierwszy występ w Race of Champions.
Wyścig Mistrzów gromadzi w jednym miejscu wielkie nazwiska z różnych serii wyścigowych i rajdów, kierowców samochodów i motocyklistów. Zawodnicy ścigają się za sterami rozmaitych aut, w parach na podzielonym torze. Impreza ma charakter przede wszystkim rozrywkowy - co nie oznacza, że światowe gwiazdy motorsportu nie rywalizują ze sobą na poważnie.

Dlaczego RoC ściąga coraz mniej kierowców F1? To zapewne rezultat groźnego wypadku Pascala Wehrleina sprzed dwóch lat. Niemiec, który ścigał się wówczas w królowej sportów motorowych, doznał urazu kręgosłupa i ominął dwa pierwsze zawody sezonu 2017.
 
Race of Champions 2017 - wypadek Pascala Wehrleina

2019-01-11 - G. Filiks

2

Komentarze do:
Gasly zadebiutuje w Race of Champions

129 2019-01-13 20:38

Po co?

pirad 2019-01-15 16:05

Bo nie jest cykorem jak Hamilton który nigdy nie wziął udziału l;-) Bo ma pasje? Bo ... MOŻE -> jak to lewactwo lubi mówić. ;-) Bo czemu nie ? Bo to przyjemne? Bo za to nie płaci ? Bo to reklama dla niego? Bo to reklama dla jego sponsorów i firm partnerskich? Bo to rozgłos ... No tak ja wiem, niektórym trudno jest w ogole cos wymyślić w życiu ale uwielbiaja podważać decyzje innych jendnoczesnie gloryfikując mimo wszystko siebie i uwazając że i tak są "ogarnięci" ... :-P LOL