Logo
Formuła 1 cieszy się wzrostem oglądalności w TV

Formuła 1 cieszy się wzrostem oglądalności w TV

Formuła 1 znów pochwaliła się wzrostem swojej popularności w 2017 roku. Nowe władze mistrzostw wcześniej informowały o przyciągnięciu więcej kibiców na trybuny, teraz cieszą się większą oglądalnością Grand Prix przed telewizorami i zyskaniem masy nowych odbiorców w mediach społecznościowych.

Królowa sportów motorowych ogłosiła wzrost oglądalności TV na podstawie danych ze swoich 20 największych rynków. W gronie tym jest Polska, choć F1 już dawno przestała być emitowana w naszym kraju na bezpłatnym kanale.

Formuła 1 cieszy się wzrostem oglądalności w TV Formuła 1 cieszy się wzrostem oglądalności w TV

Po dodaniu do siebie średniej liczby widzów w każdym z dwudziestu państw wyszło, że Formuła 1 miała w zeszłym roku 1,4-miliardową widownię. To wzrost o 6,2% w porównaniu z sezonem 2016.

Absolutnie największe rynki F1 to Brazylia, Niemcy, Włochy i Wielka Brytania. Oglądalność Grand Prix wzrosła w każdym z tych krajów. Warto jeszcze napisać o ponad 40-procentowym wzroście oglądalności w Chinach.

Z drugiej strony, jeśli wziąć pod uwagę oglądalność samych wyścigów, widownia utrzymała się na poziomie z zeszłego roku. Liczy około 603 miliony widzów.
Formuła 1 cieszy się wzrostem oglądalności w TV Formuła 1 cieszy się wzrostem oglądalności w TV
Opublikowany przez Formułę Jeden raport wspomina jeszcze, że najlepszych kierowców wyścigowych globu zobaczyło przynajmniej raz 352,2 miliona tzw. unikalnych widzów. Liczba ta nie spadła pierwszy raz od 2010 roku.

20 największych rynków F1 na świecie (w kolejności alfabetycznej):

Australia
Austria
Belgia
Brazylia
Chiny
Dania
Finlandia
Francja
Grecja
Hiszpania
Kanada
Niemcy
Polska
Rosja
Rumunia
Stany Zjednoczone
Szwajcaria
Węgry
Wielka Brytania
Włochy
Formuła 1 cieszy się wzrostem oglądalności w TV Formuła 1 cieszy się wzrostem oglądalności w TV
Formuła 1 jednocześnie ma już 11,9 miliona osób, które śledzą jej konta na Facebooku, Twitterze, Instagramie i Youtube. Tutaj wzrost wyniósł aż 54,9% i był większy niż wzrost popularności jakiejkolwiek innej marki sportowej.

Pozostałe dwa miejsca na podium przypadły elektrycznej Formule E oraz hiszpańskiej lidze piłkarskiej La Liga.

F1 od pewnego czasu pracuje mocniej niż zwykle nad przyciąganiem fanów i poprawianiem interakcji z nimi, zwłaszcza po przejściu w ręce amerykańskiej spółki Liberty Media.

2018-01-05 - .

6

Komentarze do:
Formuła 1 cieszy się wzrostem oglądalności w TV

rafik 2018-01-05 21:43

jakby kubica jezdził to wtedy była by ogladalnosc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Humonguos 2018-01-05 23:02

Duża zasługa w tym że wreszcie nie pokazują non stop tego przeciętniaka Hamiltona który odjeżdżał do przodu dzięki bolidowi o wiele wyższej mocy silnika plus spalanie oleju i kiedyś oglądało się samotnego Mercedesa prowadzonego przez miernotę która na trzecim zakręcie kwalifikacji w Brazylii wbiła się w ścianę i ustanowiła rekord formuły 1 na najszybszy dzwon kwalifikacji wszech-czasów hahahaha

vettel to cienias 2018-01-06 01:30

Przy tylu dzwonach w wykonaniu sebastiana to nic dziwnego,ludzie lubią wypadki.Przy okazji wyszło na jaw dlaczego vettel tak nalegał na „aureole”,jest świadom swoich słabości i tym że niepotrafi kontrolować bolidu w takim stopniu jak najlepsi.Chodził,płakał,prosił i wyprosił a teraz wszyscy będziemy musieli oglądać tą kupę nad głowami.

cipek 2018-01-06 11:39

mam propozycję-nie chcesz go oglądać to wypal sobie oczy,najlepiej spermą.A oglądalność wzrosła dzieki Vettelowi ,który toczył znakomite walki z rywalami zakończone efektownymi manewrami wyprzedzania w przeciwieństwie do c..y Hamiltona ,który unikał jakiejkolwiek walki z kimkolwiek-Hamilton to c..a wyścigowa

vettel to cienias 2018-01-06 11:54

Hahahaha i dlatego to Hamilton zdobył tytuł a nie sebastian.Każda walka vettela kończyła sie tym że ktoś miał uszkodzony bolid a jego odzywki i pretensje o wszystko przez radio przekroczyły granice niejednokrotnie.Sperme trzymam dla twojej starej🤣😂🤣😂🤣😂🤣

Mój Panie 2018-01-06 16:49

Się k.rwa elita komentujących zebrała.