Logo
Bottas stracił głównego sponsora

Bottas stracił głównego sponsora

Nad głową Valtteriego Bottasa zbierają się w Formule 1 coraz ciemniejsze chmury. Fin właśnie stracił swojego głównego, wieloletniego sponsora.

Kierowca Mercedesa nie będzie dłużej wspierany przez konglomerat Wihuri Group, który napędzał jego karierę już w kartingu. Dlaczego? Właściciel firmy Antti Aarnio-Wihuri tłumaczy podjętą decyzję przede wszystkim finansami, ale także rozczarowującymi wynikami Bottasa w zeszłym roku.

Bottas stracił głównego sponsora Bottas stracił głównego sponsora

„(...) Częściowo to nie była jego wina, za niektóre porażki odpowiada zespół i problemy techniczne, ale sądzę, że pod koniec sezonu jeździł dość kiepsko". - mówi.

„W końcu trudno być zespołowym partnerem Lewisa Hamiltona, lecz Valtteri został w tyle także za wieloma innymi kierowcami i zajął tylko 5. miejsce w klasyfikacji ogólnej. To był dość słaby wynik".
- zwraca uwagę.

Rozstanie z Wihuri Group może być znaczącym ciosem dla Bottasa. Swego czasu szef Mercedesa - "Toto" Wolff stwierdził nawet, iż Valtteri nie dostałby się do jego zespołu bez wniesienia sponsoringu.
Bottas stracił głównego sponsora Bottas stracił głównego sponsora
Ostatnio Austriak oznajmił zaś, że 29-latek musi poprawić się w sezonie 2019 i jeździć na poziomie mistrza świata Lewisa Hamiltona, jeśli chce utrzymać posadę na kolejny rok. Kandydatem do zastąpienia go jest Esteban Ocon.

Gdyby Bottas stracił fotel w Mercedesie, bez pieniędzy Wihuri może być mu trudniej znaleźć zatrudnienie w innym teamie.
Bottas stracił głównego sponsora Bottas stracił głównego sponsora

2019-01-10 - G. Filiks

5

Komentarze do:
Bottas stracił głównego sponsora

tico 2019-01-10 18:49

Bottas,to nie mój faworyt,ale mieć do niego pretensje do kierowcy nr.2,że ma male osiągi,to przesada.Bo musiał grać na Hamiltona łącznie z poleceniami teamu.Gdy mógłby być pierwszym,to musiał ustąpić miejsca,a to awaria i pech etc.Jako kierowca nr.2 grał na Hamiltona od początku do końca i takie jego było zadanie które wypełniał.

tico=dzon=TROLL, ignorowa 2019-01-10 21:14

tico=dzon=TROLL, ignorować

Diesel Power 2019-01-10 22:56

Bottas po prostu dał ciała w tym sezonie i w wielu wyścigach nie był w stanie dorównać czołówce. Powinien chociaż dojeżdżać przed Red Bullami, a nie jako ostatni z czołowej szóstki, która była poza zasięgiem reszty stawki. Nie zdziwiłbym się, gdyby Mercedes w połowie przyszłego sezonu zamienił Bottasa na Ocona. Nie wiem tylko jakby to wpłynęło na punktację w klasyfikacji konstruktorów, jak jest wtedy liczona gdy zmieniają się kierowcy w trakcie sezonu.

dżon 2019-01-10 23:14

tylko że Ocon może być konkurencją dla gwiazdora, czego raczej nie chce Toto.

Botas jest 2019-01-12 01:16

idealnym przykladem, ze dobry bolid to nie wszystko. Jak tu wielu pisze, ze Mercedesem mistrza zdobyl by prawie kazdy.